شلوغی

شهر سیاست اینجا شلوغ و پلوغه:
یکی میگه بیخود دل بسته بودیم که آدمهای وزارت کشور و خاتمی میتوانند از رخداد تقلب پیشگیری کنند و رفتیم رای دادیم.
یکی دیگه میگه میخوان از تجربه خاتمی-ناطق سود ببرند که در آن یکی رو کردند هیولا تا مردم رای بدهند و ۵۰ درصد مشارکت انتخاب ششم را بدل کنند به حدود ۸۰ درصد مشارکت انتخاب هفتم. حالا هاشمی نقش خاتمی رو بازی میکنه و احمدی نژاد ناطق رو.
شهاب که قول داده بود به معین را بده رایش رو به احمدی نژاد میده. چون کوخ نشین است و کاخ نشین نیست.
آسید مصطفی حرف باباش را گوش میده و به هاشمی رای میده.
مجید میگه کارهای بزرگی رو احمدی نژاد در همین مدت شهرداریتش انجام داده که یکیش اینه همه بخشنامه ها رو همون در شهرداری نصب کرده و دیگر اینکه پنجشنبه ها به همه جا سر میکشه.
عجب تحلیلهایی.

  
نویسنده : محسن ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٩
تگ های این مطلب :انتخابات


خاتمی

به احترام سید محمد خاتمی کلاه از سر برداریم

  
نویسنده : محسن ; ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٥
تگ های این مطلب :سیاست


دوره گردی انتخاباتی

این تصاویر از جاده کردکوی به تهران برداشته شد.
۱. نرسیده به بهشهر، بر روی تابلوی از سمت راست حرکت کنید تصاویر قالیباف را زده بودند بر بالا و پائین تابلو، طوریکه نوشته در وسط بود و عکسها بر بالا و پائین.
۲. در دماوند پلاکاردی پارچه ای را زده بودن که بر روی آن نوشته شده بود : ستاد مرکزی ... نهمین دوره ریاست جمهوری .... هاشمی رفسنحانی .... در شهرستان دماوند.
۳. عکسی بزرگ از کروبی در شهر آویزان بود که مانند خاتمی دستی بر ریش داشت.
۴. در قائمشهر این پلاکارد آویزان بود : که مازندران شهر ما یاد باد ..... لاریجانی آباد باد.
۵. پشت یک پژوی مشکی رنگ ۲۰۶ عکسی از معین بود که عینکش را کنار صورتش گرفته و نگاه میکند.
۶. در کردکوی و چندجای دیگر رضائی را با فونت میترا و بصورت bold و با سایز ۲۰۰۰ , برنگ سبز پسته ای چاپ کرده بودند.
۷. از مهرعلیزاده چیزی ندیدم که سوژه ای باشد. هیچ جا چیزی ندیدم.
۸. بدبخت کاندیدها با این مسئولین ستاد شان

  
نویسنده : محسن ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۱٥
تگ های این مطلب :انتخابات


چرا سیاسی نیست؟

میدانم که در این وبلاگ خبری از سیاست نیست. دلایلش را بخوانید:
۱. فکر میکنم مشکل ما سیاسی نیست و دردسرها و بدبختی هامان نشات گرفته از سوء مدیریت باشد. بنابراین اگرمسئله ای باشد مدیریتی است نه سیاسی و من در باره هیچکدام تخصصی ندارم.
۲. عزیزی از یکی نقل قول میکرد که اینکه رئیس جمهور باید از رجل سیاسی باشد، میتواند پاشنه آشیل ما باشد و مثلا آیا نباید رجل فرهنگی یا اقتصادی یا چیز دیگر باشد. و چون ممکن است سالها بعد رئیس جمهور از طبقات دیگری باشد ما هم بر روی حوزه های دیگر شرط بندی میکنیم.
۳. براساس قاعده سود و زیان در هر کار، برای آدمی چون من، سیاسی بازی هزینه بسیار و درآمدی بسیار زیادتر برای دیگران دارد پس اجازه بدهید متنفعین آن به سیاست بپردازند.
۴. بعدشم اینجا حساب کتاب ندارد و یک وقتی بلا سر آدم میآید و ما زن و بچه داریم.
۵. خوشبختانه غم نان هم نمیگذارد.
۶. اگر کسی در تخصصی که من دارم حرفی بی ربط بزند احتمالا به دیوار میدوزمش اما ندیدم کسی، کسی دیگر را در سیاست بدیوار بدوزد هرچند کنار دیوار همدیگر را فراوان میگذارند، خلاصه جزو معدود حوزه هائیست که تخصص نمیخواهد و میشود هرچه میخواهد دل تنگت بگوید. ما هم انبان هرچی هرچی گویی مان خیلی وقته ته کشیده است.
۷. وبلاگهای زیادی هستند که از سیاست سخن میگویند پس بر ما ببخشایید.
۸. همه چیزی که بلدم نقد و روشهای نقادی است، برای ایده ها، برنامه ها و سیستمها. اما در عرصه سیاست ما، تجزیه تحلیلها به اینجا که نمیرسد هیچ، بلکه باید در نقطه ای بسیار عقب تر بایستی و آن نقطه، تجزیه تحلیلهای روانشناختی و اخلاقی است. یعنی قبل از اینکه به چیزی شروع کنی مجبوری طرف را، اول ارزیابی روانی کنی ببینی طرف تعادل روانی دارد یا نه و از مهجوران عقلی هست یا نیست. یا از نظر اخلاقی آدم سالمیست یا کثیف. و من چون نه روانشناسی بلدم و نه دیگران را ارزیابی اخلاقی میکنم بنابراین خیلی به سیاست نمیپردازم.
۹. یادم هست با عیسی پیله ور، سالهای ۷۷ و ۷۸ وقتی در باره آسیب شناسی جریان اصلاحات گپ میزدیم، یکی از نقدهامان این بود که صحنه سیاست ما دچار بلبشوی بدی شده است و آن اینست که همه اعضای پشت صحنه هم آمده اند و بازیگر شده اند. حتی بزرگان اندیشه و گنده های عشق ما جوانها، بجای تحقیق و پژوهش و تولید دانش، بدنبال جایی ثابت در روزنامه ها هستند و از همه چیز رطب و یابس می بافند. نمایشنامه خوب آن است که هرکسی وظیفه اش را خوب انجام بدهد و البته بازیگری عرصه سیاست به قامت ما راست نیامد.

  
نویسنده : محسن ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۱٥
تگ های این مطلب :وبلاگ