مرد معمولی

اینها نقاط عطف زندگی یک مرد معمولی ایرانی است:

  1. سربازی رفتن
  2. ازدواج کردن
  3. پدر شدن
  4. مرگ

عباس خان هنوز خیلی راه در پیش داری برای یک مرد عادی شدن.

شما هم خوب این کامنت دون وبلاگت رو بسته نگهداشتی و ما رو بی نصیب گذاشتی.

حامد خان ما هنوز سیر ندیدیمتا. ببینیمت

فارسی نویسی یادت رفته شایان؟

دوبیتی (وصف حال مراجعین به وبلاگت) :

ز وصلت تا به کی فرد آیم و شم

چگر پرسوز و پر درد آیم و شم

به مو گویی که در کویم نیایی

مو تا کی با رخ زرد آیم و شم

حسین عزیز هم که فقط وبلاگ داره همین. نه نوشته ای کلمه قصاری چیزی.

/ 9 نظر / 5 بازدید
حسين کاجی

محسن جان با سلام تذکار تو مرا غيرتی کرد و سخنان گهربار ديگری را برای تغيير جهان در وبلاگم قرار دادم!

رامتین

آقا به تمام چیزهایی که بهشون اعتقاد ندارم قسم که من هیچ کاری نکردم. تنظیمات کامنت‌دونیم هم دقیقا مثل میدون انقلاب به روی همه بازه. لااقل بگو چه پیغام خطایی میده که یه کاریش بکنم.

محسن

ميگن کامنت دانی بلاگ سپات فيلتر شده (البته بنده شديدا استفاده از فيلتر شکن را تکذيب ميکنم گفتم که ميگويند) متن آنقدر مطول بود که نوشتن حاشيه برآن ناممکن بود چون اصلا نمی شد خواندش. روزگار ما حتی در عرصه انديشه نيز شده است روزگار فاست فودها. کم و کوتاه و سهل الهضم باشد جوری که به فاصله دو ايستگاه اتوبوس بتوانی همه کارهايش از خواندن و درک و فهم و فراموش کردنش را انجام داده باشی.

kasra

میتوانی مهاجرت را هم به نقاط عطف زندگی مردان جهان سومی اضافه کنی.

محسن

کسری خان، همانگونه که از متن بر می آيد فقط ميخواستم نقاط عطف زندگی مردمان عادی را ليست کنم وگرنه مهاجرت برای مردمان جهان سومی مهاجر و همچنين ما روستائيان که غيرعادی هستيم نقطه عطف محسوب می شود.

kaamendoonihaai ke ke az service blogger estefaade mikonan dar iran filtere baraaie hamin commentdoonie doostetoon ghaabele dastres nist

kasra

به این فکر میکنم که من و شما بسیار شبیه همیم ، فقط شما این شانس را داشتی که عطش مهاجرت را در جوانی سیراب کنی و مثل من تا اواسط عمرت در بلاتکلیفی به سر نبری. ظاهرا کوه به کوه نرسد روستایی ها و شهری ها به هم میرسند!

محسن

کسری خان اگر از من می شنوی کاشکی به همان هی هی کردن بزهايمان می پرداختم و پا توی ولايت غريب نميگذاشتم که آنچه به دست آمد چندان ارزشمندتر از آن چيزی که از دست دادم نبود.

kasra

محسن جان، حالا که به اینجای بحث رسیدیم بگذار یک راز کافکایی را برایت فاش کنم: ما شهری ها را هیچ وقت به ده راه نمی دادند وگرنه همه مان تا به حال رفته بودیم! همه این ادا اطوار هایمان هم برای رفع همین عقده است.