وبلاگ نویسی

نمیدانم این تصویری که از فضای مجازی وبلاگ ارائه میشود تا چه حد درست است؟
پارکی را تصور کنید که همه آزادند در آن حرف بزنند و سخنرانی کنند. چه کسانی شنوندگان بیشتری خواهند داشت؟
یکی از راههای رسیدن به پاسخ این سوال این است که ببینیم چه کسانی شنوندگان بیشتری دارند.
با عرض پوزش از دوستان خوبم که در این پارک، افراد زیادی را به خود جلب کرده اند روش ساده زیر میتواند راه گشا این کار باشد.
فحش بدهید (به هر کی، دستتان از همه کوتاه باشد به خودتان فحش دهید)، جوک بگوئید، هرزه نویسی و هرزه نگاری کنید و هر آنچه که با عادات بهنجار اجتماعی در ستیز باشد (ساختار شکنی) داد بزنید حتی اگر حرف ندارید جیغ بکشید، لخت شوید. درازه نویسی نکنید حتی اگر جالبترین ایده ها و تحلیلها باشد.
میدانم اینها قواعد این رسانه است و منهم اگر قبول نداشته باشم تغییری در آن ایجاد نمیشود.
خوب من چکار کنم؟
هیچ. چارپایه کوچکم را بردارم بیایم اینجا و من که نوشتنم یک هزارم حرف زدنم هم نیست، غرهای همیشگی و متلکهای یواشکی و دلتنگیهای قدیمی ام را به نجوایی بنویسم.
اینجا جایی برای شنیدن و خواندن نیست
اینجا جای نوشتن است و گفتن، حتی اگر بدانی هیچ کس نشنودشان.

/ 5 نظر / 5 بازدید
..

benevis shenavandash ham peidaa mishe

رامتين

آري... وبلاگ نويسی کار غريبی است... تنها جايی است که وقتی چيزی مينويسی انتظار داری که مردم به جای خواندن آن را بشنوند و جالب آن که واقعا کسانی هم پيدا ميشوند که ميشنوند!

پيله ور

حجتی عزیز - حرفهائی را که قبلا زده اید شنوندگان قبلی خواهند شنيد! شنوندگان جديد هم موقعی می شنوند که شما قبلا حرفهايشان شنيده باشيد. شنيده ايد؟

محسن

عيسی خان فحش و جوک و متلک شنيده های خوبی برای جواب دادن نيست. دلخوريم اينه که آنهايی که بايد شنيده شوند شنيده نميشوند.

علی هنری

محسن گرامی گاهی به اين نظر می رسم در حوزه وبلاگ نويسی بيشتر مطلب ارائه می شود تا خوانده شود. شايد بايد بپذيريم بسياری در اين پهنه بيشتر نمايشگرند تا تماشاکر بيشتر سعی در آموزش داريم تا فراگيری به هر حال حوزه ای است با امکانات شگرف در راه بالا بردن انديشه اجتماعی حتی در وسعت و جمعيت کوچکی محدود به مرزهای وبلاگ نويسی. اندکی نظراتم را چندی پيش نگاشتم. البته مختص به اين نپرداختم ولی وقت کردی بخوان و نظرت را بگو. http://sarsar.blogsky.com/?PostID=202 يک وقتی چند تا سوال از شمس الواعظين به عنوان کسی که در حوزه اطلاع رسانی متخصص است داشتم که پاسخ های او هم بد نيست: http://sarsar.blogsky.com/?PostID=129 پيروز باشی